Poznaj sposoby na rodzinną Wielkanoc

Jak sprawić, że święta Wielkanocne będą niezwykłe nie tylko dla dziecka, ale dla całej rodziny.

fot. Fotolia.pl

Nieważne, ile dziecko ma lat, już teraz można mu wytłumaczyć i pokazać, na czym polegają święta. Spróbujcie włączać malucha w przygotowania, pokazujcie mu świąteczne tradycje, celebrujcie przygotowywanie potraw, święconki, opowiadaj, co symbolizują świąteczne dania. To może być interesująca lekcja dla całej rodziny!

Przygotuj prezenty od zajączka

W wielu krajach panuje zwyczaj dawania dzieciom upominków wielkanocnych - najczęściej są to drobiazgi i słodycze, ale nie tak łatwo je dostać! Rankiem w Niedzielę Wielkanocną dzieci szukają ukrytych w ogrodzie pisanek. Jeśli nie mieszkacie w domu z ogrodem, nic nie szkodzi: możecie taką zabawę urządzić u dziadków, spotkać się u znajomych na popołudniowe ciasto i pobawić się razem z ich dziećmi, albo urządzić wersję świątecznego zajączka w mieszkaniu.

Przemyśl wielkanocne menu pod kątem dziecka

W Wielkanoc potrawy mają szczególne znaczenie. I to w kuchni na Wielkanoc dzieją się fascynujące dla malucha rzeczy : jajka zmieniają kolor, ciasta rosną w piekarniku, rzeżucha rośnie w zawrotnym tempie. Warto na te drobiazgi zwracać uwagę dziecka i przy okazji opowiadać o tym, co akurat robisz (np. teraz podleję rzeżuchę).

Ozdabiajcie wspólnie pisanki

Pozwalaj dziecku na szaleństwa: niech ozdabia wydmuszki jak tylko chce, maluje esy-floresy, przykleja kolorowy papier i naklejki. Pokolorujcie je kredkami. Może nie będą wyglądały jak te z wystaw, ale na pewno ich przygotowanie sprawi wam dużo radości!


Celebrujcie świąteczne tradycje

Poniedziałkowe lanie wodą, wymachiwanie palemką – dla małego człowieka wszystko to jest trochę niesamowite. Wszyscy zachowują się inaczej niż zwykle, są odświętnie ubrani, idą z koszykiem do kościoła, potem oblewają się wodą, chociaż mama mówiła, że nie można tego robić. Celebrujcie świąteczne tradycje i zafundujcie rodzinne, ciepłe święta nie tylko dziecku, ale całej rodzinie.
Oceń artykuł  0 głosów
Drukuj Drukuj
Nick:
Opinia:

Keyon2016.05.27 14:59
Skickar lite <3 och styrka, har gjort samma sak för 1,5 år sedan, det är klart det är tufft men det kommer bli bra, för det blir vad man gör det till och du verkar vara en otroligt härlig och positiv tjej, så allt gott till dig och faer!jmnlKiam !
Sonda
słoiczek, dania gotowe, łyżeczka
Jaka jest ulubiona zupa Twojego dziecka?