Kiedy zacząć szukać nowej niani?

Pojawienie się niani w domu jest dla dziecka i rodziców stresującym przeżyciem. Kiedy rodzice powinni rozważać zmianę opiekunki?

Niania bawi się z dzieckiem - kiedy zmienić nianię

fot. Fotolia

Obserwujmy naszą pociechę. Jeśli zauważamy coś dziwnego w jej zachowaniu, to może być dla nas sygnał alarmowy, że być może wybrana przez nas opiekunka nie jest odpowiednią osobą. Jakie zachowania powinny nas niepokoić?
  • Bezsenność lub płacz w środku nocy
  • Smutek i osowiałość
  • Chowanie i uciekanie na widok niani
  • Płacz na widok niani
  • Zamknięcie w sobie i niechęć do rozmów
Na początku, w okresie adaptacyjnym, powyższe zachowania dziecka nie muszą oznaczać, że konieczne jest poszukiwanie nowej niani. Dziecko dopiero przyzwyczaja się do nowej sytuacji. Jeśli jednak nic się nie zmienia i po kilku tygodniach maluch wciąż zachowuje się niespokojnie, warto otwarcie porozmawiać z opiekunką i zapytać, jak wyglądają jej dni z dzieckiem, co robią, w co się bawią. Czujni rodzice powinni wyczuć, jeśli w odpowiedziach niani będzie coś niepokojącego. Jeśli maluch nie przekona się do niani, warto pomyśleć o zmianie, nawet wtedy, jeśli wydaje nam się, że niania opiekuje się dzieckiem w odpowiedni sposób.

Polecamy: Babcia, niania czy żłobek?

Źródło: materiały prasowe Baby Land
Oceń artykuł  8 głosów
Drukuj Drukuj
Nick:
Opinia:

Delia2017.03.19 20:49
Hey! I know this is kinda off topic neeelthervss I’d figured I’d ask.Would you be interested in trading links or maybe guest writing a blog postor vice-versa? My site addresses a lot of the same topicsas yours and I feel we could greatly benefit from eachother. If you might be interested feel free to shoot me an e-mail.I look forward to hearing from you! Awesome blogby the way!
Sonda
słoiczek, dania gotowe, łyżeczka
Jaka jest ulubiona zupa Twojego dziecka?