Jak nauczyć się gotować?

Każdy rodzi się z innym talentem, są świetni pisarze, sportowcy, kucharze... Jak zostać tym ostatnim, jeśli naszym największym osiągnięciem kulinarnym jest jajecznica? Sprawdź!

fot. Fotolia

Z nowym rokiem, nowym krokiem! Jeśli twoim noworocznym postanowieniem jest to, że nauczysz się wreszcie gotować, mamy dla ciebie kilka rad, byś się ośmieliła jeszcze bardziej. Bo gotowanie jest łatwiejsze, niż ci się wydaje. Tylko, wbrew pozorom, trzeba do niego podejść... na luzie. Zatem:
  1. Zaufaj sobie – samodzielne gotowanie nie jest magią. Każdy może to robić. Z czasem na pewno nabierzesz wprawy.
  2. Nie odmierzaj składników co do grama – kilka w jedną lub drugą stronę nie zrobi różnicy. To zresztą nowy trend w gotowaniu – wszystkiego dodaje się na oko.
  3. Zastępuj niedostępne składniki – jeżeli nie masz czerwonego pieprzu, użyj czarnego, gdy zabrakło ci śmietany, najczęściej udaje się ją zastąpić jogurtem. Zamiast dymki, można czasami użyć łagodnej cebuli cukrowej. 
  4. Korzystaj ze sprawdzonych przepisów – to ważne zwłaszcza na początku, gdy masz małe doświadczenia i nie potrafisz dobrze ocenić, czy przepis jest dobry.
  5. Nie zrażaj się zbyt łatwo – nawet jeśli początkowo nie będzie ci się udawało gotować tak, jak byś chciała, a całą potrawę będziesz musiała wyrzucić do kosza, znów próbuj. W końcu osiągniesz sukces.
  6. Eksperymentuj – nie bój się tego. Przyprawiaj dania nieco inaczej niż w przepisie, zgodnie z tym, co lubisz. Osiągniesz inny efekt, który może być ciekawszy. Gdy nabierzesz doświadczenia, będzie dużo łatwiej.
Zobacz także: Łatwe przepisy dla całej rodziny

źródło: magazyn "Twoje dziecko"
Oceń artykuł  1 głos
Drukuj Drukuj
Nick:
Opinia:

Justis2017.03.19 20:29
Well, there so many ways,so I won’t be able to tell you how much it coTrt.LOLshese are many kinds of DJs and skills. I would suggest searching for a ‘DJ School’ for more info on how to and what gear you would need.All the best!
Sonda
słoiczek, dania gotowe, łyżeczka
Jaka jest ulubiona zupa Twojego dziecka?