Jaka jest najlepsza woda do mleka modyfikowanego?

Przygotowujesz dziecku mleko modyfikowane i nie wiesz, czy woda, której używasz, jest dla niego dobra? Sprawdź, co na ten temat mówi nasz ekspert!

Niemowlę pije mleko z butelki

fot. Fotolia

Mój Jaś ma trzy miesiące. Niedługo zacznie pić mleko modyfikowane. Jakiej wody powinnam używać do przygotowywania mieszanki dla niemowlaka? Czy może to być przegotowana woda z kranu? A może lepiej, by była to woda butelkowana niegazowana? Czy taką wodę też muszę zawsze przegotowywać? Izabela z Katowic
 
Do przygotowywania mleka modyfikowanego dla synka może Pani wykorzystywać zarówno wodę butelkowaną, jak i wodę z kranu. Ta pierwsza powinna być wodą mineralną niegazowaną niskozmineralizowaną – a to oznacza, że musi zawierać poniżej 500 mg/1 litr rozpuszczonych składników mineralnych – i niskosodową – czyli mieć w swoim składzie poniżej 20 mg jonów sodu/1 litr. Natomiast jeśli chce Pani używać wody z kranu, powinna być ona przefiltrowana, np. za pomocą domowego filtra (trzeba pamiętać o regularnej wymianie wkładów filtrujących w dzbanku). Oba rodzaje wody przed przygotowaniem mieszanki powinny zostać przegotowane i ostudzone do odpowiedniej temperatury.
 
Na pytanie odpowiedziała pediatra dr n. med. Grażyna Rowicka.

Polecamy: Ranking najlepszych butelek i smoczków dla niemowląt

Źródło: magazyn "Twoje Dziecko"
Oceń artykuł  0 głosów
Drukuj Drukuj
Nick:
Opinia:

Oleńka Ż.2017.09.30 11:51
Kurcze, ja bym nie ryzykowała wody z kranu, nigdy nie wiadomo, co może się czaić w rurach, choć gmina zapewnia, że woda z kranu jest bezpieczna, ja wolę dmuchac na zimne:/ Tak samo daje dziecku kaszki ekologiczne, choć dużo mam mówi, ze zwykłe, z supermarketu, czy dosładzane są okej. Ja tak nie uważam. Kupuję Holle, które własnie jest ekologiczne, choc niektórzy mówią że przesadzam. Ja po prostu staram się dawać mojemu dziecku to, co najlepsze.
Sonda
słoiczek, dania gotowe, łyżeczka
Jaka jest ulubiona zupa Twojego dziecka?