Artykuł wydrukowany ze strony: www.dziecko.niania.pl

Jaka jest najlepsza woda do mleka modyfikowanego?

Przygotowujesz dziecku mleko modyfikowane i nie wiesz, czy woda, której używasz, jest dla niego dobra? Sprawdź, co na ten temat mówi nasz ekspert!

Niemowlę pije mleko z butelki

fot. Fotolia

Mój Jaś ma trzy miesiące. Niedługo zacznie pić mleko modyfikowane. Jakiej wody powinnam używać do przygotowywania mieszanki dla niemowlaka? Czy może to być przegotowana woda z kranu? A może lepiej, by była to woda butelkowana niegazowana? Czy taką wodę też muszę zawsze przegotowywać? Izabela z Katowic
 
Do przygotowywania mleka modyfikowanego dla synka może Pani wykorzystywać zarówno wodę butelkowaną, jak i wodę z kranu. Ta pierwsza powinna być wodą mineralną niegazowaną niskozmineralizowaną – a to oznacza, że musi zawierać poniżej 500 mg/1 litr rozpuszczonych składników mineralnych – i niskosodową – czyli mieć w swoim składzie poniżej 20 mg jonów sodu/1 litr. Natomiast jeśli chce Pani używać wody z kranu, powinna być ona przefiltrowana, np. za pomocą domowego filtra (trzeba pamiętać o regularnej wymianie wkładów filtrujących w dzbanku). Oba rodzaje wody przed przygotowaniem mieszanki powinny zostać przegotowane i ostudzone do odpowiedniej temperatury.
 
Na pytanie odpowiedziała pediatra dr n. med. Grażyna Rowicka.

Polecamy: Ranking najlepszych butelek i smoczków dla niemowląt

Źródło: magazyn "Twoje Dziecko"