Zrób to dzieckiem: edukacyjny wąż

Nic tak nie cieszy dzieci, jak wspólnie spędzony z rodzicami czas. Możecie go poświęcić na zabawę lub na zrobienie edukacyjnego węża. Wybór należy do was.

edukacyjny wąż
Aby zrobić z dzieckiem edukacyjnego węża, potrzebujesz:
  • wyrzynarki z brzeszczotem do cięcia drewna,
  • narzędzia do ścierania i szlifowania,
  • płyty MDF, 9 mm, wymiary 55 cmx50 cm,
  • kawałka drewna o wymiarach 7,5 cm szerokości x 10 cm długości,
  • dwóch ołówków,
  • tekstylnej taśmy samoprzylepnej.
Na płycie MDF narysuj okrąg o średnicy 50 cm. Następnie przygotuj "prowadnicę do rysowania" (może to być kawałek drewna o wymiarach 7,5 cm szerokości 10 cm długości, na którego końcach przymocujesz ołówki) i narysuj zwiniętego węża wewnątrz okręgu. Głowę i ogon narysuj odręcznie.
Za pomocą miary krawieckiej zmierz długość węża, pomijając głowę i ogon, a wynik podziel na 25 równych części. Następnie narysuj linie w kształcie puzzli, które będą służyły za wzornik. Wyrzynarką i brzeszczotem do cięcia drewna wytnij węża, prowadząc cięcia wzdłuż narysowanych przez siebie linii. Cięcia poprowadź precyzyjnie wzdłuż linii wyznaczających tułów węża oraz jego głowę i ogon. W następnym kroku wytnij segmenty węża, prowadząc cięcia wzdłuż narysowanych linii w kształcie puzzli.
Wszystkie elementy delikatnie zeszlifuj, ale tylko na zewnętrznych krawędziach węża. Nie szlifuj krawędzi w kształcie puzzli, gdyż spowoduje to, że poszczególne części nie będą do siebie pasowały.
Na każdym segmencie namaluj jedną cyfrę lub liczbę, pokoloruj segmenty ulubionymi kolorami twoich dzieci i dodaj wybrane rysunki i motywy.  Możesz to zrobić wspólnie z dzieckiem. Na pewno wspólnie świetnie będziecie się bawić.

Źródło: materiały prasowe Dremel/mk
Oceń artykuł  0 głosów
Drukuj Drukuj
Nick:
Opinia:
Sonda
słoiczek, dania gotowe, łyżeczka
Jaka jest ulubiona zupa Twojego dziecka?