Mama jest chora a dziecko domaga się zabawy. Co robić?

Cieknie ci z nosa? Najchętniej schowałabyś się pod kołdrę i zapadła w sen, a dziecko wciąż woła: Pobaw się ze mną! Podpowiadamy pomysły na zabawę z dzieckiem, gdy ty jesteś chora.

mama, dziecko, zabawa

Nie zawsze musisz bawić się w berka, czy grać z dzieckiem w piłkę. Są dni, kiedy i ty potrzebujesz wytchnienia, zwłaszcza, gdy jesteś chora. Dzieci uwielbiają zabawy ruchowe, ale warto też pokazać im kilka innych form spędzania czasu - oto kilka z nich:


W co bawić się z dzieckiem, gdy przeziębiona opadasz z sił?

 • Kredki w gotowości?
  Daj swoi dzieciom kredki, kartony, kolorowe taśmy, flamastry i pozwól dziecku rysować do woli. Starszemu dziecku możesz dodatkowo dać nożyczki, kolorowe papiery, kleje itp. Rysowanie, czy kolorowanki sprawią dzieciom wiele radości, a tobie da chwilę wytchnienia.

   
 • Planszówki zawsze na czasie
  Zagraj z dzieckiem w gry planszowe. Wspólnie spędzony czas na zabawie jest bezcenny dla dziecka. Taka forma aktywności pozwoli ci leżeć na kanapie i nie wymaga od ciebie dużego wysiłku.
   
 • Książeczki, bajeczki ...
  Poczytaj dziecku bajki (jeśli tylko gardło ci na to pozwala). Połóżcie się razem na kanapie, włączcie spokojną muzyczkę i poczytajcie bajki. Nikt przecież nie powiedział, że książeczki można czytać jedynie na dobranoc.
   
 • Wspomnienia z dzieciństwa
  Dzieci uwielbiają słuchać opowieści z dzieciństwa swoich rodziców. Wyjmij albumy ze starymi zdjęciami i wspólnie z dzieckiem je obejrzyjcie. Może to być nie tylko dobra zabawa, ale i ciekawa lekcja historii dla dziecka. Zobaczy, jak dawniej się ubierano, w co się bawiono itp.
   
 • Bajki, bajki, bajki
  Włączcie sobie klasykę Disneya czy inne uwielbiane przez dzieci (i rodziców) bajki. Może jest wiele innych rozwijających aktywności dla dziecka, ale nic się nie stanie, jeśli raz na jakiś czas wspólnie obejrzycie film. W końcu przecież potrzebujesz czasu na powrót do zdrowia i regenerację sił. Bieganie z maluchem za piłką odłóż na kilka dni.
   
 • Zgadnij, kim jestem!
  Po filmie możecie pobawić się w naśladowanie postaci. Zaproponuj dziecku, by naśladowało, któregoś z bohaterów baki, a ty spróbuj odgadnąć, kim jest twoje dziecko. Jeśli masz siłę, to możecie zamienić się rolami. Wspaniała zabawa gwarantowana!
Oceń artykuł  2 głosy
Drukuj Drukuj
Nick:
Opinia:
Sonda
słoiczek, dania gotowe, łyżeczka
Jaka jest ulubiona zupa Twojego dziecka?