Książka dla dzieci "A moja mama ma w torebce psa"

Kobiety noszą w torebkach różne rzeczy. Można tam znaleźć nawet najdziwniejsze przedmioty codziennego użytku. Wiele z nas próbuje do niej wcisnąć więcej niż może się tam zmieścić - telefony, laptopy, szminki, akcesoria dla dzieci, a mama głównej postaci książki nosi w swojej torbie... psa Mela).

Książka

fot. materiały prasowe

Mela to mała chihuahua o bardzo przyjaznym i słodkim wyglądzie. Ma wielkie oczy, miodową sierść i białą skarpetkę na jednej łapce. Torebka to jej ulubione miejsce, ponieważ tam czuje się naprawdę bezpiecznie.  Wiele historii i przemyśleń o tym piesku opowiada nam narratorka książki – Pola. To dziewczynka, która jest bacznym obserwatorem otoczenia.  Komentuje poczynania swojej rodziny – brata, który jej ciągle dokucza, młodszej siostry, taty, który jest w ciągłym biegu i mamy, którą nazywa czarodziejką. Cała rodzina spędza ze sobą mnóstwo wolnego czasu.
Książka jest napisana w sposób przyjazny i zachęcający dla dziecka. Ma za zadanie pobudzać jego wyobraźnię i zachęcać do samodzielnego myślenia.

Autorka książki - Patrycja Woy-Wojciechowska - to znana reżyserka, fotografka, autorka licznych reklam i teledysków, mama trójki dzieci, współzałożycielka Fundacji Edulandia. Specjalizuje się w produkcjach dziecięcych, jest twórczynią popularnego "Studio Stodoła" na kanale MiniMini. Ilustracje przygotowała Paja Rasińska, artystka mieszkająca i tworząca w Belgii. Jak sama mówi, wciąż ma w sobie dziewczynkę, która chciałaby mieć taką książkę.
Oceń artykuł  0 głosów
Drukuj Drukuj
Nick:
Opinia:
Sonda
słoiczek, dania gotowe, łyżeczka
Jaka jest ulubiona zupa Twojego dziecka?