Zabawy dla dzieci na karnawałowe imprezy

Poznaj nasze propozycje zabaw dla dzieci w różnym wieku na karnawałowe przyjęcia.

dziecko, przyjęcie, kinderbal, balony

fot. Panthermedia

Oto nasze propozycje zabaw dla dzieci w różnym wieku.

• Dzieci w wieku 1-2 lata
Nawet takie maluszki mogą już bawić się ze sobą. Oczywiście, jeśli nimi umiejętnie pokierujesz. Możesz zachęcić je do zabawy w "Baloniku mój malutki...", "Ciepło-zimno" albo "Stary niedźwiedź mocno śpi...". Dzieci mogą też budować z klocków, lepić z plasteliny czy modeliny, bawić się piłką. Każda z tych zabaw może mieć formę konkursu (na najlepszą budowlę, figurkę z plasteliny itp.) Ważne jest w takiej sytuacji, aby każde dziecko dostało nagrodę.


• Dzieci w wieku 2-4 lata
W tym wieku przyjęcia są bardzo ważne dla dzieci. Wtedy właśnie twoje dziecko zaczyna swoje małe społeczne i towarzyskie życie. Na liście gości powinni się znaleźć przyjaciele dziecka z podwórka, żłobka, czy przedszkola. Dobry i wyrazisty temat przyjęcia lub rodzaj zabaw jest w tym wieku bardzo istotny, trudno jest bowiem wtedy na dłużej skupić uwagę maluchów.


• Dzieci w wieku 5-6 lat
Dzieci w tym wieku świetnie się bawią podczas przyjęć tematycznych. Razem z dzieckiem zastanów się, jaki temat wybrać i jakie zabawy przygotować na waszą imprezę. Wspólnie przygotujcie ozdoby i wystrój wnętrza.


Życzymy miłej zabawy!
Oceń artykuł  1 głos
Drukuj Drukuj
Nick:
Opinia:
Sonda
słoiczek, dania gotowe, łyżeczka
Jaka jest ulubiona zupa Twojego dziecka?