Na łyżwy z dzieckiem? Poznaj nasze rady

Od jakiego wieku można zabrać dziecko na łyżwy? I jak najszybciej i jak najmniej boleśnie nauczyć go poruszać się na lodowisku? A jak go ubrać na łyżwy, żeby nie zmarzło, ani się nie przegrzało. Poznaj kilka naszych rad.

zima, kurtka, śnieg, dziecko, spacer

fot. Panthermedia

 

Kiedy można dziecko zabrać na łyżwy?


Dzieci, które pewnie chodzą, można zabierać na łyżwy. Pobyt na lodowisku to doskonała zabawa już dla trzylatka. Na kupowanie figurówek jest jednak za wcześnie. Łyżwiarstwo to sport urazowy i stosunkowo niebezpieczny, na początek warto zainwestować w łyżwy saneczkowe mocowane paskami lub rzepami do butów. Dzięki nim dziecko oswoi się z lodem na tyle, żeby później samemu wyciągać nas na lodowisko.

 Jaki jest najlepszy sposób na oswojenie dziecka z łyżwami?

Doskonałą zabawą jest wspólna jazda z dzieckiem obydwojga rodziców – każde trzyma dziecko za jedną rękę. Dziecku wydaje się, że sam jeździ, a rodzice wiedzą, że dziecko jest bezpieczne pod ich kontrolą. W pojedynkę sprawa jest bardziej skomplikowana. Trzeba samemu nieźle jeździć, żeby nie zrobić sobie i dziecku krzywdy.

 Jak się ubrać na lodowisko?

Strój na lodowisko powinien być wielowarstwowy. Konieczny jest też kask. Upadki na łyżwach są bolesne. Ale o ile stłuczona pupa to drobiazg, o tyle do uderzenia głową o lód nie wolno dopuścić. Łyżwy figurowe dziecko może założyć, gdy wie, jak powinno upadać, a jednocześnie pewnie trzyma się na nogach, czyli w wieku 3-4 lat.
Oceń artykuł  0 głosów
Drukuj Drukuj
Nick:
Opinia:
Sonda
słoiczek, dania gotowe, łyżeczka
Jaka jest ulubiona zupa Twojego dziecka?