Zakazane zabawy

Sprawdź, jakie zabawy z niemowlęciem są całkowicie zabronione. To zabawy, które w najlepszym wypadku skończą się tylko płaczem.

Zabawa niemowlaka z mamą

fot. Fotolia

Żadnego podrzucania, żadnego huśtania dziecka za dłonie ani przesadnego tarmoszenia. Jakie jeszcze zabawy są niewskazane dla niemowlęcia?

Zbyt mocne kołysanie wózka

Leżący w gondoli maluszek podskakuje bezwładnie i obija się główką o ścianki albo dno wózka. Takie gwałtowne kołysanie może działać na niemowlę usypiająco, ale warto wiedzieć, że jego senność i otępienie mogą być objawami mikrouszkodzeń w mózgu. 

Karuzela

Wirowanie wokół własnej osi z dzieckiem trzymanym za dłonie jest dla niego przyjemne, ale naraża je na urazy stawów ramiennych.

Samoloty

Nie ma chyba dziecka, które nie lubiłoby takich szalonych, budzących dreszczyk emocji zabaw. Ale nie ma też ani jednego lekarza, który by je aprobował. Nie tylko dlatego, że niosą ryzyko upuszczenia dziecka. Także dlatego, że podrzucanie i łapanie naraża niemowlę na przeciążenia takie, jak przy gwałtownym hamowaniu samochodu. Wskutek nich może dojść do uszkodzenia kręgosłupa albo narządów wewnętrznych.
 

Polecamy: Tata próbuje obciąć córeczce paznokcie i... sprawdź koniecznie

Źródło: "Twoje dziecko"
Oceń artykuł  3 głosy
Drukuj Drukuj
Nick:
Opinia:

Lateisha2016.05.27 10:55
That's a quit-kwicted answer to a difficult question
Sonda
słoiczek, dania gotowe, łyżeczka
Jaka jest ulubiona zupa Twojego dziecka?