W co się bawić podczas jesiennego spaceru

Zbieranie kolorowych liści i kasztanów, skakanie przez kałuże... Co jeszcze można robić podczas jesiennego spaceru?

Mama i dziecko bawią się pośród liści

fot. Fotolia

Lato się skończyło, ale na dworze wciąż czeka masa atrakcji! Oto niektóre z nich:
  • Dreptanie i skakanie. Niech dziecko chowa się za drzewem, chodzi po krawężnikach, wchodzi pod górkę (nawet tysiąc razy). Nie będzie się nudził, ani marzł, więc możesz być spokojna.
  • Karmienie ptaków. Zabierzcie trochę suchego chleba, a zleci się do was całe stado gołębi albo wróbli. Gdy macie więcej czasu, wybierzcie się nad staw, żeby zrobić ucztę kaczkom i łabędziom. Zwracaj uwagę na znaki - są miejsca, w których dokarmianie zwierząt jest zabronione!
  • Zbieranie liści, kasztanów itd. Każde dziecko ma w sobie duszę kolekcjonera. Wypchajcie kieszenie skarbami (co samo w sobie jest przyjemnością), a po powrocie do domu jakoś je wykorzystajcie, np. pomalujcie liście farbami.
  • Chodzenie po kałużach. Każde dziecko da się pokroić w plasterki za taką możliwość. A jeśli w dodatku pozwolisz mu grzebać patykiem w wodzie i pokażesz, jak puszcza się łódki, pokocha jesień na zabój.
  • Wymyślanie miłej nazwy dla brzydkiej pogody. To dobre ćwiczenie i dla malucha, i dla rodzica. Kto wymyśli zabawniejszą nazwę?
  • Paradowanie z parasolką. Większość maluchów to uwielbia. Parasolka najlepiej się nadaje do wywijania, więc potrzebny jest także kaptur.
  • Szuranie liśćmi. To fantastyczna zabawa, dlaczego więc rodzice tak często mówią "nie wolno"? Warto upewnić się, że w stertach liści znajdziemy wyłącznie liście... Poza tym - żadnych innych przeciwwskazań!
  • Puszczanie baniek mydlanych. Wiatr je rozwiewa, więc można je gonić. Można chcieć więcej? Zapewniamy, nie tylko maluch będzie świetnie się bawił...
Nie zapomnijcie o uwiecznianiu waszych zabaw na zdjęciach. Zobacz, czym jest Kidla - aplikacja, dzięki której stworzysz wspaniały, rodzinny fotoalbum na swoim telefonie.

Oceń artykuł  1 głos
Drukuj Drukuj
Nick:
Opinia:
Sonda
słoiczek, dania gotowe, łyżeczka
Jaka jest ulubiona zupa Twojego dziecka?