Artystyczne zabawy na grudniowe wieczory

Za oknem ciemno już przed godziną 17, nie każdy rodzic ma czas (i siłę!), żeby wymyślać fantazyjne zabawy dla dzieci, zwłaszcza przed Świętami. W co się bawić w te długie, grudniowe wieczory?

fot. Fotolia

Sprawdź nasze sposoby:

Pieczenie pierników
To połączenie przyjemnego z pożytecznym, zwłaszcza w okresie przedświątecznym. Najlepsze pierniki (poza tymi, których już nie ma) to te, które zdążyły skruszeć w dużym słoiku lub kolorowym pudełku. Grudzień to czas pierników! Porzućcie na chwilę klocki i usiądźcie przy kuchennym stole. Przygotuj się na rozsypaną mąkę, ubrudzone twarze (włosy, spodnie, koszulki też – nawet fartuszek nie pomoże) i dużo radości! Malucha ucieszy, że robicie coś wspólnie, a w dodatku na efekty waszej pracy nie trzeba będzie długo czekać. To będą najlepsze pierniczki!
 
Masa solna
Jeśli nie chcesz jeść swoich dzieł lub jeszcze nie myślisz o Gwiazdce, zamiast pierników, zróbcie figurki z masy solnej. Zmieszaj 1/3 soli, 1/3 mąki i 1/3 wody, do dzieła! Pozwól maluchowi wykazać się artystycznie. Ulepione i ugotowane bądź upieczone figurki pomalujcie farbkami. Jeśli masz ciastolinę lub plastelinę, możesz je wykorzystać. Pamiętaj o odpowiednim ubraniu – nowa koszulka i jasne spodenki to nie strój do tak dobrej zabawy!
 
Wycinanki
Twoje dziecko jest bardziej uważne, niż myślisz. Nożyczki w jego rękach nie muszą być niebezpieczne – pamiętaj tylko, aby użyć nożyczek przeznaczonych dla dzieci i nie zostawiać malucha bez opieki. Kup bibułę, kolorowy papier, tekturę i klej – niech zacznie się zabawa! Stwórzcie ramki (będą doskonałym prezentem dla dziadków pod choinkę), choinkowe łańcuchy, biżuterię i wszystko to, o czym tylko pomyśli twój smyk!
 
Kolorowanki
Kolorowanie i rysowanie to fantastyczne zabawy, o których rodzice coraz częściej zapominają. Tablet i smartfon zostaw na półce, w torbie lub kieszeni, zamiast nich daj dziecku blok rysunkowy (a nawet stare dokumenty, które walają się na biurku – białą stronę wciąż można wykorzystać!) i kredki. Zainspiruj malca. Powiedz, żeby narysował, na co tylko ma ochotę. Nie musisz mu dawać żadnych wskazówek. To świetne ćwiczenie kreatywności! Jeśli szukasz kolorowanek, mamy dla Ciebie gotowe wzory do druku.
 
Polecamy: Kolorowanki do druku
 
Polecane przez nas zabawy to nie tylko radość dzieci, ale również rozwijanie wyobraźni, ćwiczenie kreatywności i, przy okazji, pomoc w przedświątecznych przygotowaniach. 
Oceń artykuł  0 głosów
Drukuj Drukuj
Nick:
Opinia:
Sonda
słoiczek, dania gotowe, łyżeczka
Jaka jest ulubiona zupa Twojego dziecka?