Zimowe zabawy dla dzieci z kolorami

Kiedy na dworze szaro, wprowadź do waszego domu nieco koloru! Podpowiadamy, w co się bawić, żeby zimowe popołudnia nie były nudne!

Mama i dziecko bawią się klockami

fot. Fotolia

W co bawić się z dzieckiem podczas zimowego spaceru albo wspólnego popołudnia spędzonego w domu? Sprawdź nasze propozycje kolorowych zabaw, które nie wymagają dużego wkładu - najważniejsza jest wyobraźnia...

Kolorowe wstążeczki

Na dworze szaroburo (a w najlepszym przypadku biało), dlatego ty nie zapominaj o dostarczeniu dziecku barwnych wrażeń. Zabierz na spacer pęk kolorowych wstążeczek (np. wyciętych z bibułki). Ich taniec na wietrze na pewno przyciągnie uwagę dziecka.
Korzyści z zabawy: Maluchy uwielbiają kontrastowe barwy. I bardzo dobrze – bo żywe kolory rozwijają wzrok. Dodatkowo, to świetna okazja do nauki nazw kolorów! 

Zimowy witrażyk

Zaproponuj malcowi wykonanie śnieżynki z papieru. Złóż kartkę na kilka części i wytnij rogi. Wykorzystaj kolorowe karteczki, a gotowe witrażyki przyklej na okno. 
Korzyści z zabawy: Spoglądając przez zimowy witrażyk, maluch ma okazję (o którą w domu trudno!)  popatrzeć w dal. Wtedy mięśnie jego oczu rozluźniają się i odpoczywają.

Kolorowe stempelki

Na starej kuchennej desce do krojenia rozmieszaj różnokolorowe farbki z wodą. Namów kilkulatka, aby zanurzył dłoń w farbce i odcisnął ją na kartce. Inną wersją tej zabawy jest wycięcie kształtów w ziemniakach, smarowanie farbą i odbijanie pieczątek na czystej kartce. 
Korzyści z zabawy: Dotykanie mokrej i lepkiej farby, przyciskanie dłoni do papieru, malowanie palcami – to wszystko stymuluje układ nerwowy dziecka. Malowanie farbami bez pędzelka jest dla dzieci wielkim, bardzo przyjemnym przeżyciem, które w dodatku rozwija ich wyobraźnię i pozwala na swobodną ekspresję.
Oceń artykuł  2 głosy
Drukuj Drukuj
Nick:
Opinia:
Sonda
słoiczek, dania gotowe, łyżeczka
Jaka jest ulubiona zupa Twojego dziecka?