3 zimowe zabawy w domu

Zimowe wieczory to dobra okazja, żeby pobawić się z dzieckiem w nieznany dotąd sposób. Schowaj klocki, puzzle i misie, zamiast tego rusz głową i baw się dobrze… w kuchni.

Uśmiechnięty chłopiec w śliniaczku siedzi w kuchni

fot. Panthermedia

Kuchnia to pomieszczenie, w którym na co dzień to dorośli pokazują swoją kreatywność. Dlaczego nie zabrać tam dziecka?

Lepienie z masy solnej

Masa solna nie jest jadalna, ale lepienie z niej figurek to świetna zabawa! Wystarczy szklanka soli, szklanka mąki i pół szklanki wody. W kilka minut uzyskamy zwartą masę, którą możemy dowolnie formować… Pozwól swojemu dziecku robić z masy to, na co ma ochotę. Nie ograniczaj go! Postaw przed nim kulę masy i powiedz, żeby ulepił to, co przyjdzie mu do głowy. Pamiętaj, żeby podczas zabawy być w pobliżu – zjedzenie masy może źle skończyć się dla brzuszka. Malec będzie szczęśliwy, jeśli dołączysz do niego i wspólnie będzie tworzyć z masy małe arcydzieła. J

Koncert na salonach

…z instrumentami z kuchni. Wyjmij z szafek patelnie, garnki, drewniane i plastikowe łopatki i inne akcesoria kuchenne, które robią hałas. Pozwól maluchowi potrząsać pojemnikami z ryżem i cukrem, uderzać łopatką w garnki czy metalową puszką o podłogę. Taki koncert to prawdziwe widowisko, które możesz uwiecznić na zdjęciach. Dzięki tej zabawie, malec pracuje nad swoją koordynacją i rozwija zmysł słuchu.

Ciepło-zimno

To bardzo znana i tak samo uwielbiana zabawa! Do instrumentów, na których grał maluch, dorzuć kuchenne rękawice, pomarańcze, plastikowy kubek i schowaj je przed malcem. Poproś, żeby znalazł przedmiot, pomagając mu przy tym komendami „ciepło”, kiedy będzie blisko i „zimno”, jeśli będzie się oddalał od szukanego przedmiotu. Dzięki tej zabawie maluch poćwiczy zmysły wzroku i słuchu, a przy tym spędzi czas z rodzicami!
 
Jakie są ulubione zimowe zabawy waszych dzieci?

Polecamy: Zimowe kolorowanki dla dzieci
Oceń artykuł  2 głosy
Drukuj Drukuj
Nick:
Opinia:
Sonda
słoiczek, dania gotowe, łyżeczka
Jaka jest ulubiona zupa Twojego dziecka?