Tata na dyżurze

Mama wraca do pracy, a Ty masz przejąć stery ? Jak poprowadzić rodzinny okręt przez burzliwe wody tacierzyństwa?

tata, Dzień Ojca, ojcostwo, tata i dziecko

fot. Panthermedia

Rady dla ojców debiutantów:

1. Dowiedz się, jak najwięcej.

Zajmowanie się niemowlakiem nie jest sztuką tajemną, dostępną tylko dla kobiet. Musisz się tego nauczyć, tak samo uczyłeś się prowadzić samochód, grać na gitarze i robić mnóstwo innych rzeczy. Ucz się od mamy dziecka, z książek, czasopism itd. Nie jest to jakaś straszna filozofia, ale sporo rzeczy powinieneś wiedzieć.

2. Ostrożnie i delikatnie!

Pamiętaj o podtrzymywaniu główki i o tym, że zamaszyste ruchy nie są tym, co maluchy lubią najbardziej. Na początku może nie być ci łatwo, zwłaszcza jeśli jest z ciebie kawał chłopa, a dziecko dopiero co przyszło na świat i prawie całe mieści się w Twoich dłoniach. Spokojnie, ty także nabierzesz. wprawy i to szybciej niż myślisz.

3. Dziecko kocha Twój głos- mów do niego.

Nieważne, czy akurat kąpiesz dziecko, czy tylko zmieniasz mu pieluchę. Cokolwiek robisz, mów. Maluchowi będzie przyjemniej, a tobie łatwiej, bo smyk skupi się na tobie i twoim głosie. Co masz mówić? Co chcesz. Ja opowiadałem o wszystkim, co mi przyszło do głowy, najczęściej o tym, co widzę. Robiłem to normalnie. Postanowiliśmy z Kasią, że będziemy zwracali się do dzieci wyraźnie, bez zdrabniania i bez „A ti, ti, bobaśku”. To wspomaga rozwój mowy dziecka.- wspomina Sebastiana Misiuro, tata Tosi i Tymka.

4. Pytaj, pytaj, pytaj.

Zdecydowanie będzie ci łatwiej, gdy wiesz, co i kiedy masz zrobić. Co podać do jedzenia rano, co później, w co ubrać w domu, w co na spacer. W końcu nikt nie rodzi się z kompletem informacji na temat zajmowania się niemowlakiem.

5. Zaufaj innym.

Jeśli na przykład ktoś, kto się na tym zna (pediatra, twoja żona, rodzic z doświadczeniem), mówi ci, że dziecku trzeba przed spacerem smarować twarz kremem, rób to, nawet jeśli sam nie posmarowałbyś się nim za żadne skarby i uważasz, że nie ma takiej potrzeby.
Beata Turska/"Mamo to ja"
Oceń artykuł  0 głosów
Drukuj Drukuj
Nick:
Opinia:

Takeo2016.05.27 17:11
we like to honor numerous other web web-sites on the net, even when they aren’t linked to us, by linking to them. Undrneeath are some webpages worth checking out
Sonda
słoiczek, dania gotowe, łyżeczka
Jaka jest ulubiona zupa Twojego dziecka?