4 przyrządy, które ułatwią ci gotowanie

Dzięki tym czterem urządzeniom, gotowanie dla całej rodziny będzie o wiele łatwiejsze! Które z nich masz już w domu?

Kuchenne przyrządy, które ułatwią gotowanie

fot. Fotolia

To dużo ułatwia! Robiłaś kiedyś w domu pierogi? Pewnie przeraża cię ich sklejanie... A piekłaś chleb? Być może odrzucać cię wyrabianie ciasta... Może wypróbujesz więc urządzenia, które ułatwiają pracę w kuchni. Będzie szybciej i przyjemniej.
  1. Maszynka do sklejania pierogów. Pozwoli wycinać ciasto i robić kształtne pierogi bez konieczności żmudnego lepienia. Wyżłobiona krawędź zapewnia dobre połączenie ciasta, dzięki czemu farsz nie wypłynie w czasie gotowania. 
  2. Automat do wypieku chleba. Zapach świeżo upieczonego chleba może się rozchodzić także z twojej kuchni! Jeśli nie wierzysz, że można go po prostu (a można!) upiec, pomoże ci wypiekacz do chleba. Wystarczy wsypać do niego składniki – resztę robi za ciebie maszyna. Ty wyjmujesz gorący bochenek. 
  3. Wieloczynnościowy robot kuchenny. Wszystkiego nie zrobi za ciebie, ale dużo pomoże. Dzięki niemu mieszanie, miksowanie, siekanie, wyrabianie, ubijanie czy mielenie będzie szybkie i niekłopotliwe. Kupując robota kuchennego, zwróć uwagę na jego moc i łatwość mycia jego elementów. Nie powinny zabierać też zbyt dużo miejsca podczas przechowywania.
  4. Przyprawy w młynku. Świeżo mielone przyprawy są bardziej aromatyczne, można je więc dozować oszczędniej. Warto kupić zwłaszcza młynek do pieprzu – sama zobaczysz, że świeżo zmielony smakuje lepiej. Korzystaj też z mieszanek przypraw w młynkach, np. curry czy mieszanka do dań słodkich.
Czytaj także: Mini-kuchnia dla dzieci. Twoje dziecko będzie zachwycone!

Źródło: magazyn "Twoje Dziecko"
Oceń artykuł  0 głosów
Drukuj Drukuj
Nick:
Opinia:

Adelphia2017.03.20 05:57
So true. Honesty and everything redzeniogc.
Sonda
słoiczek, dania gotowe, łyżeczka
Jaka jest ulubiona zupa Twojego dziecka?